dresy damskie
Kategorie:

Dresy damskie i dress code

Avatar
Opublikowane przez admin

Dress code, a dresy damskie

Odzież nie zawsze jest wygodna. Zależy to nie tylko od samego kroju, ale także od indywidualnych preferencji kobiety. Dla jednych sukienki damskie XXL z dużym dekoltem będą odpowiednie, dla innych – niekomfortowe. Są jednak kategorie odzieży, których nie sposób nazwać niewygodnymi. Są to dresy damskie pod różnymi postaciami. Oczywiście panie mogą w tym zakresie preferować węższe lub szersze spodnie bądź różne kroje bluz. Ogólnie jednak przyjęło się, że dres damski jest synonimem komfortu. Jednak pojawia się pytanie – czy tego typu odzież sprawdzi się w każdej sytuacji? Co mówi na ten temat etykieta i dress code?

Gdzie można nosić dresy?

Odpowiedź na to pytanie może brzmieć: wszędzie. Nikt nikogo nie zmusza do ubierania się według określonego schematu. Jednak, jeśli chcemy prezentować się odpowiednio w każdej sytuacji, warto znać i stosować pewne zasady. Dzięki nim unikniemy niestosownego zachowania bądź wystawiania się na śmieszność.

Modne dresy damskie jak najbardziej nadają się na codzienne wyjścia na zakupy bądź do pobliskiej kawiarni. Szczególnie, że polskie dresy są dostępne w najróżniejszych odsłonach – od typowo sportowych, aż po bardziej eleganckie propozycje. Warto jednak pamiętać, że jeśli nie wybieramy się na poranny jogging, wypada sięgnąć po dres damski w nieco bardziej „cywilnej” wersji. W ten sposób, delektując się kawą w kawiarni, nie będziemy wyglądać niechlujnie.

Nieco bardziej kłopotliwą sytuacją dla dresów jest miejsce pracy. Jeśli mamy do czynienia zawodowo ze środowiskiem sportowym, z pewnością dresy welurowe nikogo nie zaskoczą. Również w agencjach reklamowych bądź firmach technologicznych dresy są często akceptowane. Zupełnie inaczej ma się sytuacja w bankach i kancelariach prawnych, gdzie dresy damskie, nawet w najbardziej eleganckiej formie, nie będą dobrze postrzegane.

Długie podróże, to kolejna okazja, by wybrać komplet dresowy. Komfort w samolocie lub podróży autem ma istotne znaczenie. Nie oznacza to jednak, że wypada sięgać po stare i powyciągane spodnie dresowe czy ulubione ale sfatygowane bluzy.

Ograniczona swoboda

W przestrzeni społecznej funkcjonuje wiele miejsc, gdzie nie ma obowiązującego dress code’u. Jeśli zależy nam na dobrej prezencji, należy się tam kierować zdrowym rozsądkiem. Można także zaobserwować, czy inni wybierają bawełniane lub welurowe dresy. Po pewnym czasie z pewnością naturalnie będziemy orientować się, co wypada założyć, a z czego zrezygnować. Takiej dowolności nie ma w miejscach o wyraźnie określonym sposobie ubierania się. Firmy mogą wprowadzać dla swoich pracowników pewne zasady dotyczące ubioru lub wymagać noszenia strojów firmowych. W takich sytuacjach zarówno sukienki xxxl, jak i dresy będą wykluczone, nawet pod rygorem zwolnienia z pracy.